Херцеговина наставља са прикупљањем помоћи

Данас су мјештани и потомци херцеговачких села са Бобана сакупили и сложили значајну материјалну помоћ за народ пострадао у поплавама у Општини Бијељина која је у ратно вријеме била мајка за многе наше породице из Херцеговине, а посебно из Коњица и долине Неретве, који су већином насељени у селу Дворови у поменутој општини. Они су опет послије ратног страдања преживјели и стихију незапамћене поплаве.

Бобанци су се одазивајући на позив Епархије ЗХиП и владике Григорија, у претходним данима потпуно самостално организовали и данас су уз координацију Епархије ЗХиП и општинског Црвеног крста селектовали и нумерисали количине робне помоћи и у раним јутрањим часовима крећу пут Бијељине.

Напомињемо важност заједничког организовања сваке следеће хуманитарне помоћи како би се осигурало да иста буде правилно и равномјерно распоређена потребитима.

Бобанци су данас показали прави примјер како се то ради и на томе им се најискреније захваљујемо.

Јереј Александар Илић