Светa Литургијa у селу Загорице код Коњица

У суботу 24. мајa 2014.г. у селу Загорице код Коњица, у гробљанској капели, Свету Литургију служио је парох коњички јерј Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око тридесет људи, пријератних становника овог и околних села. У овом селу Света Литургија служи се сваке године у последњу недељу у мају. У Загорицама су до протеклог рата Срби били већинско становништво , а сад тамо живе само четири породице. Послије Свете Литургије домаћини, Томо Куљанин и његова породица, су за све присутне припремили трпезу љубави у обновљеној парохиској сали у овом селу , а након ручка јавио се господин Слободан Куљанин за домаћина сљедеће године.

На данашњи дан посебну радост су нам учинили Стојан Милошевић и Данијела Урошевић који су ступили у Свету Тајну Брака у Храму Св.Василија Великог. Ово је прво вјенчање у парохији коњичкој ове године , а прво са сватовима након рата.

Ц.О. Коњиц