Прослава Светог цара Константина и царице Јелене у Загори

У овом херцеговачком селу има тек неколико становника, али многи Загорани из Требиња и Београда су се ипак окупили у недељу 1. јуна да прославе славу храма у својој Загори. Литургију је служио отац Никица Ајдер са надлежним парохом Николом Јанковићем и верним народом.
После Литургије домаћини су приредили трпезу љубави у обновљеној старој школи, где је у току славског ручка прикупљен и новчани прилог за угрожене у поплавама.
Уз речи здравице присутне је поздравио господин Лука Петровић, који се домаћински потрудио да са својим сарадницима из ХЕТ-а поправи и део неасвалтираног пута до овог села , па је у Загору било и лакше и брже доћи.
Испред Црквеног одбора господин Вујадин Вуковић је најавио и израду новог каменог иконостаса за овај храм који се заједно са народом обнавља, а после једног дугог периода запуштености услед прилика и неприлика кроз које смо сви као народ и појединци пролазили.

Фото:Владо Ђукић