Света Литургија у Чапљини

У трећу Недјељу по Педесетници, 29. јуна служена је Света Литургија у Чапљини. Светом Литургијом началствовао је парох мостарски протојереј – ставрофор Радивоје Круљ уз саслужење пароха метковачког јереја Бориса Чоловића, новопостављеног пароха билећког јереја Данила Боре и новопостављеног пароха чапљинског јереја Марка Гојачића. Саборни храм у Чапљини био је испуњен народом који је у великом броју дошао да поздрави бившег пароха и да пожели добродошлицу новопостављеном свештенику Марку Гојачићу. Велику радост за чапљинску заједницу било је крштење малог Луке, које представља још један показатељ обнове живота православне заједнице на месту којем са васкрсењем православног храма у Пребиловцима изнова ниче нови живот православне заједнице. Након свете Литургије освећена је нова гостопримница и канцеларија црквене општине које ће служити црквеној заједници.

ЦО Чапљина
јереј Марко Гојачић