Савјетовање за вјероучитеље Митрополије дабробосанске и Захумскохерцеговачке епархије

У суботу, 23.08.2014. године, у епархијскоj библиотеци Свети Јустин Ћелијски у Требињу је одржано редовно савјетовање за вјероучитеље Митрополије дабробосанске и Захумскохерцеговачке епархије. Савјевјетовање је отворио, поздравним говором добродошлице, координатор за вјерску наставу ЗХП епархије, јереј Александар Шмања. Након тога су вјероучитељи имали прилику да чују предавања угледних предавача: др Србољуба Убипариповића, проф. др Ненада Сузића, јереја Синише Шаренца и мр Славољуба Лукића и учествују у дискусији. Предавачи су за тај дан одабрали теме које имају за циљ унапређења рада вјероучитеља у учионици и ван ње, као што су рад у комбинованим одјељењима и унапређивање црквености и литургијског живота код дјеце.

Након савјетовања сви су присутни су наставили дружење у епархијском дому уз трпезу љубави.