Слава Цркве у Челебићима

У Недјељу 21.септeмбра 2014.г. на празник Рођења Пресвете Богородице , у насељу Челебићи код Коњица, прослављена је храмовна слава храма Рођења Пресвете Богородице. Свету Литургију служио је јереј Небојша Радић, парох бјелопољски уз саслужење јереја Милана Бужанина пароха коњичког. Након свете Литургије и Литије отац Небојша пресјекао је славски колач са учешћем и присуством многобројног благовјерног народа из Коњица, Јабланице, и околних села и насеља. У наставку је приређена трпеза љубави испред Цркве, коју је припремио г.Јован Јанићијевић Јоле из Новог Сада .

Црква Рођења Пресвете Богородице саграђена је 1860.г. залагањем и трудом домаћина Марка Манигоде из мјеста Добригошће, који је мученички пострадао од турских зулумћара, а у протеклом рату је била уништена и девастирана у потпуности, а обновњена је 2011.г.