Успјеси дјеце из требињске средње музичке школе

Након што се у априлу ове године први пут појавио на једном такмичењу и том приликом постао првак РС у категорији камерних хорова, хор СМШ „Требиње“ се потом окитио златом на 13. хорском фестивалу „Музичке Мајске Свечаности“ који је одржан у Бијељини. Резултат тога је и позив који је хор СМШ „Требиње“ добио од челника општине Касандра (Халкидики), за учешће на фестивалу „Ханиоти 2014“. На овогодишњем фестивалу представили су се учесници из 39 земаља, а требињски хор је био једини представник српског народа. Поред тога што лијепо пјевају, а што су доказали при свом првом наступу на отварању фестивала, наши су ученици показали и да су витезови и спортисти. Наиме, на спортском такмичењу које је организовано у оквиру фестивала, наши ученици су побједили са убједљивим резултатом. Након свега хор је врло брзо постао миљеник публике и уживао велике привилегије, а сву љубав домаћина и публике је наградио пјесмом „Тамо далеко“, коју је хор као изненађење отпјевао на затварању овогодишњег фестивала. На повратку, ученици су имали прилику да присуствују Светој Архијерејској Литургији у цркви св. Великомученика Димитрија (заштитника града Солуна), затим да посјете Аристотелов трг, као и српско војничко гробље – Зејтилник, гдје је хор поносно и са сузама у очима отпјевао још једном пјесму страдалних и славних српских војника.

Милисав Сукоњица,проф.