Представљено фототипско издање Душановог законика у Билећи

Фототипска реплика преписа хиландарског и атонског рукописа Законика цара Душана, у издању братства манастира Хиландар и Српску православног удружења “ Свети Сава “ из Новог Сада, представљена је у суботу 01. новембра 2014. године у Парохијском дому у Билећи. Реплика се састоји из текста Законика укориченог у кожни повез и опточеног сребреним оковима и превода на савремени српски језик и пет свијетских језика – руски, грчки, енглески, француски и немачки, а све заједно је похрањено у умијетнички дизајнирану кутију архаичног изгледа. О овом вриједном подухвату окупљеним су говорили чланови Удружења: Вишеслав Петковић, Мишо Николовски и Станко Родић.

Промоцију у Билећи је организовао СПКД “ Просвјета “ Билећа.

Комплет реплике Душановог законика урађен је у 400 примерака. Цијена једног комплета је 390 евра , а књига превода може се купити одвојено и кошта 20 евра. Сав приход од продаје намењен је обнови манастира Хиландара .