Састанак свештенства и представника средњих школа у Требињу

Дана 5. децембра 2014. године Господње у Епархијском дому у Требињу, одржан је састанак свештенства Саборног Храма са директорима средњих школа. Састанку су поред свештенства и ђакона у Требињу у име средњих школа присуствовали Душанка Бабић, директор Музичке школе, Нада Микавица секретар Центра средњих школа и Александра Ковач, педагог у Гимназији „Јован Дучић“ у Требињу. С обзиром да Република Српска још увијек није организовала увођење вјеронауке у средње образовање, истакнута је потреба да у овом узрасту млади имају њима интересантна предавања и тиме наставе вјерско образовање након основне школе у којој су имали редовне часове вјеронауке. Најзначајнија тема састанка је била управо одржавање предавања свештеника у средњим школама уз обавезан избор у начину реализације и одабиру тема руководства школа и ученика. Присутни су разговарали и о техничким питањима која су важна за рад у школи, a око организације предавања, на основу чега се у наредном периоду очекује и реализација истих.

ЦО Требиње