Слава старог требињског храма Светог Климента Римског

У требињском насељу Мостаћи 8.децембра прослављен је Свети Климент свештеномученик и епископ Римски који је слава храма и крсна слава најстаријих породица овог требињског краја.
Свету Литургију служио је тврдошки јеромонах Димитрије уз саслужење јеромонаха Арсенија из Мексика и надлежног пароха Николе Јанковића као и учешће верног народа међу којима је било и гостију из Русије.
О. Димитрије је подсетио на житије св.Климента, а посебно на пренос његових моштију од стране свете браће Кирила и Методија у деветом веку кроз ове крајеве од када и почиње изразитије празновање Светог Климента (о чему сведоче три храма који су њему посвећени у овом требињском реону). Одслужен је и помен свим добротворима и осталим сахрањеним на гробљу уз овај свети храм. А на крају Литургије преломљен је крсни хлеб и подигнута здравица посебно деци да наставе ову дивну славу на многаја љета!

Фото: Владо Ђукић