Празник Рођења Христовог у манастиру Житомислићу

И ове године празник Рођења Христовог је свечано прослављен у манастиру Благовјештења Пресвете Богородице у Житомислићу. Слављење Богоовплоћења је почело на Бадње вече празничним вечерњим богослужењем које је служило свештеномонаштво манастира предвођено игуманом Данилом, те освећењем и налагањем бадњака, обреду коме у манастиру са радошћу традиционално присуствује велики број вјерника. Света литургија служена је на сам Празник тачно у поноћ. Мноштво вјерног народа, посебно младих људи, из Житомислића, Мостара и долине Неретве је још прије почетка литургије испунило манастирску цркву и порту, са радошћу чекајући почетак службе Божије. Евхаристијом је началствовао архимандрит Данило, игуман манастира, уз саслужење архимандрита Лазара, ректора богословије у Фочи и јерођакона Владимира, сабрата манастира. Послије литургије прочитана је Божићна посланица Патријарха српског, а игуман Данило се окупљеном народу обратио пригодним ријечима, честитајући им празник Рођења Христовог.