Света Архијерејска Литургија у Требињу

У недјељу о митару и фарисеју, дана 1. фебруара 2015. године Господње, када наша Света Црква прославља Преподобног Макарија египатског и Светог Марка ефеског, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење часног јереја Данила Дангубића, пароха Друге гатачке парохије, и свештенства и ђакона Саборног храма у Требињу. Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се Епископ Григорије.

Пред Свету Тајну Причешћа Епископ Григорије је позвао вјерни народ на симпосион „Теологија у јавној сфери“, који се ове године у склопу прославе Епархијске Славе Светог Игњатија Богоносца, и Светог Григорија Богослова, одржава од 5-8. фебруара, с тим да је централна прослава заказана за 8. фебруар, када ће бити служена Света Архијерејска Литургија у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу, са почетком у 9 часова.