Недеља Православља у Билећи

У Недјељу Православља, 1. марта 2015. године Господње, Свету Литургију у Саборном храму Светог Саве у Билећи служио је пројереј- ставрофор Небојша Коловић уз саслужење пројереја- ставрофора Драга Цвијановића и јереја Данила Бора.

После Светог Јеванђеља, бесједом се вјерницима обратио о. Небојша.  Велики број вјерника који је присуствовао Светој Литургији приступио је Светом Причешћу. Након Свете Литургије и литије, о. Данило је прочитао ријечи Синодика из 843. године, те је вјерни народ приступио цјеливању светих икона.

Увече је архимандрит Данило Павловић, игуман Манастира Житомислић у Парохијском дому у Билећи одржао предавање на тему „Старозавјетна и новозавјетна жртва – од спољашње форме до унутрашње истине.“