Обнова цркве у Опузену

Прије пола године почела је обнова једне од најстаријих цркви у долини Неретве. Ова мала црква у Опузену – Трнову завршена је и освећена 1739. Године, а последња већа обнова била је 1864 године. Од тада до данас, црква се одржавала тек толико да не пропадне и да се не уруши. Захваљујући Богу и Пресветој Богородици, којој је посвећен овај храм, до сада никада није рушен или значајније оштећен. Али због саме дотрајалости зидова и земљаног терена на коме се налази, било је нужно започети темељиту обнову.

До сада у првој фази обнове, после рашчишћавања терена, урађени су бетонски подови, косе плоче, учвршћени темељи… Надамо се да ће већи дио радова бити завршен до славе храма, Успења Пресвете Богородице.