Недјеља трећа поста у Требињу

Крсту Твоме клањамо се Владико, и свето Васкрсење Твоје славимо. Речима ове молитве завршавано је јутарње богослужење, и након појања тропара: Спаси, Господе људе Своје и благослови наследство Твоје, победу над противницима дарујући и Крстом Својим чувајући многострадални род наш, почела је Света Литургија у Саборном храму у Требињу. У ову Недјељу трећу поста – Крстопоклону, дана 15. марта 2015. године Господње, када наша Света Црква прославља Светог свештеномученика Теодота Киринејског, Свету Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је протонамјесник Мирослав Ратковић, парох парохије седме требињске, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма у Требињу. Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се о. Мирослав Ратковић. По завршетку Свете Литургије, у Епархијском дому, уприличено је послужење.