Васкрс у Требињу

Данас, 12. априла 2015. године Господње, наша Света Црква прославља највећи Празник – Васкрсење Господа Исуса Христа – Васкрс. У 5 часова, раздавањем Благодатног огња (пренијетог из Јерусалима у Београд, а затим и у нашу Епархију) и опходом са запаљеним свијећама око храма, почело је Васкршње јутрење и прослава Васкрса у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу. Јутрење и Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски др Григорије уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма, и свештеника из других Епархија СПЦ. Велики број вјерника се причестио, након чега су, поред нафоре, подијељена и васкршња јаја. Послије тога трпезом љубави у Епархијском дому у Требињу настављено је славље.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!!!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!!!