Велика субота и Васкрс у Мостару

У Свету и Велику суботу, празнујући боготјелесно погребење Христово и Његов силазак у ад, православни хришћани Мостара сабрали су се у Храму Рођења Пресвете Богородице, предвођени својим Епископом Григоријем. Током Свете архијерејске литургије крштени су и рођени за нови живот Дејан, Велибор, Ања и Сара, поставши чланови једне, свете, саборне и апостолске Цркве.

На Празник Васкрсења Христовог Пасхално јутрење и Свету архијерејску литургију служио је умировљени епископ захумско-херцеговачки и приморски Атанасије, уз саслужење свештенства и вјерног народа мостарског.

Бесједа Еп. Григорија на Велику суботу у Мостару