Резултати конкурса за идејно архитектонско-урбанистичко рјешење уређења комплекса Херцеговачке Грачанице

Након четири сједнице (16,17. и 18.априла 2015.), од приспјелих 25 радова, а на основу објављеног конкурса за идејно архитектонско-урбанистичко рјешење уређења комплекса Херцеговачка Грачаница, Комисија за селекцију и одабир конкурсних рјешења завршила је свој рад и донијела слиједеће одлуке:

Резултати конкурса :

– Прво мјесто- награда 9000 КМ
Рад под шифром 81934 – аутори: Владимир Парежанин, Пеђа Паровић, Ведран Спаић, Ђорђе Мандрапа и Филип Микић.

– Друго мјесто: награда 5000 КМ
Рад под шифром 23613 – ауторски тим фирме „Арко пројект“ из Београда, на челу са професором Петром Арсићем.

Три равноправна трећа мјеста: награде по 3000 КМ

– Рад под шифром 29188 – Сандра Самарџић и Бојан Пејичић

– Рад под шифром 71321 – „Ауторски тим Меритум“

– Рад под шифром 59059 – „Ауторски тим 59“

( Конкурсом је била предвиђена награда за треће мјесто у износу од 3000 КМ и двије откупне награде за четврти и пети рангирани рад у износу по 1500 КМ. Комисија је донијела одлуку, ради уједначености квалитета изабраних радова да повећа фонд награда за 3000 КМ и додијели три равноправне награде за треће мјесто по 3000 КМ)

Комисија је радила у саставу:

– Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије;
– Г. Владан Ђокић, редовни професор Архитектонског факултета у Београду;
– Г. Владимир Мако, редовни професор Архитектонског факултета у Београду;
– Г. Милан Вујовић, ванредни професор Архитектонског факултета у Београду;
– Г. Емир Кустурица, режисер, Београд;
– Игуман Сава Мирић, Манастир Тврдош, Требиње;
– Г. Владимир Гудељ, архитекта градске управе, Требиње;
– Г. Момо Ђого, архитекта, Требиње;
– Г. Пеђа Ристић, архитекта, Београд; (одсутан)
– Г. Вук Рогановић, архитекта, Требиње; (одсутан)
– Г. Бранко Тупањац, ктитор Херцеговачке Грачанице, Чикаго;(одсутан)

Комисија је све своје одлуке донијела једногласно. Организатори конкурса, сходно правилима конкурса, званично ће и на прописан начин објавити закључке конкурса, те је ово саопштење потребно сматрати само информативним.

Информативна служба
Епархије Захумско-херцеговачке и Приморске