Свети Василије Тврдошки и Острошки у Автовцу – Слава храма

На празник Светог Василија Тврдошког и Острошког у Автовцу служена је Света Литургија. Свету Литургију служио је о. Небојша Коловић – парох билећки. Пароху билећком саслуживали су о. Велимир Ковач – парох гатачки , о. Данило Дангубић -парох друге гатачке парохије , о. Миодраг Вртикапа – парох автовачки, јеромонах Марко – сабрат манастира Завала , о. Александр Шмања – батаљонски свештеник у Билећи, те ђакон Јакша Окиљевић. Служби је присуствовао велики број вјерника , којима се послије јевањђеља пригодном бесједом обратио о.Александар Шмања. Послије литије око Храма и чина резања славског колача вјерни народ је поздравио о. Данило Дангубић. Даље славље настављено је у порти храма , након чега је уприличен славски ручак.