Прослава Светог Василија Острошког и Тврдошког у билећкој касарни

Слава храма Светог Василија Острошког и Тврдошког Чудотворца у билећкој касарни прослављена је 11. 5. 2015. године, у понедељак. Овим поводом обиљежавања Славе храма Светог Василија Острошког и Тврдошког, те 23. годишњице Војске Републике Српске и 10. годишњице 3. пјешадијског (Република Српска) пука ОС БиХ, припадници 2. пјешадијског батаљона су положили цвијеће на спомен обиљежје погинулим припадницима Војске Републике Српске.

Након полагања вијенаца служена је Света Литургија којом је началствовао отац Никола Јанковић уз саслужење јеромонаха Марка из манастира Завале, те отаца Младена Жуловића, Данила Бора, Марка Гојачића и Александра Шмање. Пјевница вођена мати игуманијом Теклом и братством из Данића је, на њима својствен начин, дивно појала. Бесједом на Светој Литургији присутни народ је поздравио отац Данило Боро и све нас подјсетио о значају Светог Василија Острошког и живота који следује његовом учењу и живљењу.

Радост литургијског богослужења је наствљена славским ручком који је, касарна „Билећки борци“ припремила. Ту је госте дочекао и поздравио комадант касарне пуковник Душан Лужаић. Лијеп детаљ овогодишње прославе је било присуство Милене Кундачине, ученице ОШ „Његош“ Берковићи која својим писменим саставом освојила друго мјесто на републичком такмичењу на тему „Мој отац на бранику отаџбине“. По прочитаном раду, који мами сузе на очи слушаоца, пуковник Душан Лужаић јој је уручио диплому.

Присутни су били поред представника војске, представници цивилне власти и представници борачких организација Републике Српске, пензионисани припадници Војске Републике Српске те привредници и представници медија.