Слава храма у Мркоњићима, родном мјесту Светог Василија Тврдошког и Острошког

Празник Св. Василија Тврдошког и Острошког прослављен је у родном јесту Светитеља у Мркоњићима, уз молитвено учешће великог броја вјерника, пристиглих са свих страна. Још од раних јутарњих часова почело је да пристиже мноштво младих, који су из Требиња, Љубиња и осталих мјеста кренули у зору, да би пјешице или бициклима дошли по благослов Светитеља.

Празник, који је започео предходне вечери када је служено Празнично вечерње са петохљебницом, настављен је сутрадан, на сам дан Славе, крштењем мале Василије.

Пуноћа Празника била је Св. Литургија у којој се причестило преко двије хиљаде вјерних. Светом Литургијом началствовао је Игуман Манастира Завала о. Василије, уз саслужење седморице свештеника и свештеномонаха наше Епархије. Послије резања славског колача у храму је читан Акатист Св. Василију током кога су вјерни имали прилику да се поклоне и цјеливају његову митру и тако још једном приме благослов Светитеља који је и овог дана у Мркоњићима био домаћин.