Представица у храму Светог Василија Острошког и Тврдошког

Света Литургија у храму Светог Василија Остошког у билећкој касарни се служи сваког четвртка или другим радним даном ако је неки већи празник са почетком у 9 часова. Богослужења су прилично посјећена, а осим војника редовно присуствују и цивилана лица за која постоји улаз преко пута Ресторана Језеро. Посебну радост нам причињавају другари из Удружења дјеце и омладине са потешкоћама у развоју „Ведар осмијех“ који са својом васпитачицом Анкицом Милићевић редовно учествују на Светим Литургијама. Такође велику радост доносе и другари из ОШ „Петар Петровић Његош“ који су такође активни учесници на Светим Службама. Осим што својим гласићима украшавају Богослужење и причешћују Светим Тајнам Христовим другари су за крај школске године припремили мали дарак свом бившем вјероучитељу, а сада војном свештенику Александру Шмањи спремивши мали игроказ. Они су под надзором своје учитељице Сњежане Симовић послије Свете Литургије у четвртак 11. 6. 2015. године у храму Светог Василија извели су припремљени игроказ чији снимак овдје можете погледати:

Мали, а велики другари су тако показали колико им је стало и важно да се дружимо и Богу служимо и с тога им се и овом приликом најсрдачније захваљујемо. Послије игроказа радост се наставила уз дружење и сладолед који је враћао живост одгонећи, познату нам, херцеговачку врелину.