Света Литургија у Требињу и најава Славе храма у бившој касарни у Требињу

У недjељу трећу по Духовима, 21. јуна 2015. године Господње, када прослављамо Светог великомученика Теодора Стратилата, Светог Јефрема патријарха Aнтиохијског и Преподобног Зосима Финикијског, у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу, служена је Света Литургија. Служио је протојереј-ставрофор Момчило Пејичић уз саслужење свештенства Саборног храма. Појао је женски хор Свете Анастасије Српске, који поје при Саборном храму, уз подршку, хоровође презвитере Бранке Јанковић и презвитере Дарие Дражић. Након ријечи Светог Јеванђеља пригодном бесједом вјерном народу обратио се јереј Душко Шаровић. На крају Свете Литургије протојереј-ставрофор Никола Јанковић најавио је Славу храма Светог Великомученика косовског кнеза Лазара и Новомученика, у бившој касарни у Требињу, која ће, у суботу, 27. јуна ове године, бити прослављена служењем Свете Литургије у 8.30 часова.