Слава Храма у Полицама

У Храму Рођења Светог Јована Крститеља у Полицама, прослављена је храмовна слава. Свету литургију служио је прота Миленко Спремо, бивши парох полички, уз саслужење великог броја свештеника. Пригодном бесједом народу се обратио прота Зоран Илић, рекавши како овај празник показује да се у лику другога рјешавају наши животни проблеми. У лику светог Јована разрјешава се Захаријина нијемост, Јелисаветина срамота. Живот Јованов указује увијек на другог, на Христа. На крају када се буде судило нама неће Бог гледати шта смо ситно учинили, већ какав је наш однос према другима. Послије литије и освећења славског колача, пригодном здравицом народ су поздравили отац Миленко и предсједник одбора Томо Берак. Домаћини су припремили и славску трпезу.