Празник Св. пророка Илије у Саборном храму у Требињу

У недjељу девету по Духовима, 2. августа 2015. године Господње, када прослављамо Светог пророка Илију и Светог Илију Грузијског, у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу, служена је Света Литургија. Служио је високопречасни протојереј Страхиња Јањић, парох у Јужној Аустралији, при храму Светог Саве у мјесту Adelaide – Woodville Park, уз саслужење пречасних јереја Немање Дражића, Никице Ајдера и часног ђакона Ратка Зубца. Након ријечи Светог Јеванђеља пригодном бесједом вјерном народу обратио се о. Страхиња Јањић. На крају Свете Литургије подјељена је нафора. Прије подјеле нафоре, позван је народ да се код црквењака пријави за организовани одлазак аутобусима, на освећење Храма Васкрсења Христовог у Пребиловцима.

ЦО Требиње