Илиндан у Изгорима

На празник Св. Илије и селу Изгори, подно Волујака, ове године се окупио необично велики број људи. Разлог за окупљање је била храмовна и сеоска слава и освећење споменика цивилним жртвама Другог свјетског рата из овог села. Споменик за 126 страдалих изгорана је подигнут трудом мјештана овог села уз велику помоћ Општине Гацко.

Свету Литургију су служили Архимандрит Данило, игуман ман. Св. Саве у Голији, и мјесни парох Велимир Ковач уз присуство монаха из ман. Св. Петра Дабробосанског и Херцеговачког из Данића и монаха Арсенија из ман. Суково. Литургији и освећењу споменика је присуствовало преко пет стотина вјерника.

Након Свете Литургије, литије и ломљења славског колача, присутне су у име домаћина поздравили свештеник Велимир Ковач и г. Славко Атељевић. Након тога се окупљеним обратио Начелник Општине Милан Радмиловић, а историјски час је одржао историчар Милан Никчевић.

У живописном планинском амбијенту, домаћини овог села су све присутне почастили славским ручком.