Илиндански сабор у Звијерини

Као и низом претходних година у селу Звијерина на територији билећке општине на Илиндан се одржава традиционални Илиндански сабор. Мјештани овога села како са територије Билеће, тако и из читаве наше земље и иностранства, долазе овај дан у село Звијерина одакле води њихово поријекло и окупљају се у сеоској цркви Св.Николаја Мирилијкиског Чудотворца.

Надлежни парох протојереј-ставрофор Драго Цвијановић началствовао је Светом Литургијом у препуном храму који није био довољан да прими све оне који су тога дана дошли да учествују у литургијском сабрању. У својој бесједи упућеној вјерном народу, прота Драго је истакао величину Св.пророка Илије који је изнад свега имао непоколебљиву вјеру у Господа, рекавши при том да сви ми исто тако треба да вјерујемо и Господа и следујући Илијин примјер.

Након Свете Литургије дружење је настављено у порти храма.