Литургијска радост у селу Прераца

У селу Прераца надомак Билеће, у Недељу 10-у по Духовима, а на дан Светог великомуч.Пантелејмона овог 2015-ог љета Господњег, служена је Света Литургија и одржан сабор братства Бјелетић.

Светим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Драго Цвијановић, уз учешће великог броја вјерног народа, из братства Бјелетића, као и мјештана овога села, особито из породица Вујовић и Будалић.

У току службе прота Драго се обратио свим присутним, у бесједи, нагласивши важност вјере у нашим животима, и важност сљедовања Христу и његовим заповијестима. Такође се том приликом надлежни парох осврнуо и на сабор братства Бјелетић, благословивши их и пожељевши да се још дуго година окупљају око своје светиње како су то радили и до сада.

Након тога сви присутни упутили су се за припремљену трпезу љубави гдје је и настављено саборовање.

У организацији овогодишњег саборовања нарочито треба истаћи господу Радослава Бјелетића, Бора Николића, као и Милана Вујовића.