Благи дан, благе Мајке, благога Цара, у благом граду – Празник Успења Пресвете Богородице у Благају

Слушајући Благу вијест (Ευαγγέλιον – добра, блага вијест), учествујући у Благодати и узносећи Благодарење, на овај Благи дан, Благај, на благој ријеци (Bona – добра, блага > Буна) је уистину био благи град, у част благе Мајке, благога Цара.
Прослављајући Празник Успења Пресвете Богородице, православни хришћани Благаја и осталих мостарских крајева окупили су се на Евхаристијском сабрању у Храму Светог Василија Тврдошког и Острошког, покрај ријеке Буне. Светом литургијом началствовао је протопрезвитер ставрофор Радивоје Круљ – парох мостарски, уз саслужење презвитера Небојше Радића – пароха бјелопољског, мјесног пароха – презвитера Бранимира Боровчанина и ђакона Бранислава Рајковића.