Слава храма у Турментима

Празник Успења Пресвете Богородице је Слава храма у селу Турменти код Требиња. Тога дана служена је Света Литургија са почетком у 9 часова. Началствовао је јереј Александар Гајић, парох столачки, уз саслужење свештенства Саборног храма у Требињу и надлежног пароха синђела Исаие. Присуствовао је велики број вјерника. По Светом Јеванђељу пригодном бесједом обратио се о. Александар. Након Св. Причешћа у литији око храма читано је Свето Јеванђеље и помен парохијанима који су сахрањени у гробљу код храма. Послије благосиљања кољива и славског колача поздравном бесједом обратио се старјешина Саборног храма у Требињу, протојереј-ставрофор Младен Жуловић. Домаћини су за све присутне припремили трпезу љубави.

ЦО Требиње