Света Литургија и освећење темеља нове капеле У Подосоју

У билећком селу Подосоје у Недељу 15-у по Духовима, а на празник полагања појаса Пресвете Богородице, служена је Св.Литургија и освећени су темељи новог црквеног дома и капеле.

Светом Литургијом началствовао је надлежни парох протојереј-ставрофор Драго Цвијановић, уз саслужење јереја Раденка Копривице из сусједне епархије будимљанско-никшићке, а уз учешће великог броја мјештана овога села и читаве Билеће.

У току богослжења прота Драго се обратио свим присутним осврнувши се на прочитане ријечи из Светог Писма, које нас увијек изнова позивају да идемо путем Христовим који води у Царство Небеско.

Након Св.Литургије обављен је и обред освећења темеља новозапочете црквене куће и капеле који су Подосојани сложно и братски, како то и доликује започели, а на корист и спасење себе и својих породица и свих будућих генерација који овдје буду живјели.

Нарочиту помоћ при изградњи, указао је господин Ранко Бошњак, који је скоро у подпуности финансирао градњу овога дома.