Слава цркве у Челебићима

У Недјељу 20.септeмбра 2015.г. уочи празника Рођења Пресвете Богородице , у насељу Челебићи код Коњица, прослављена је храмовна слава. Свету Литургију служио је јереј Вихор Коплановић, парох војковићки уз саслужење јереја Младена Дробњака пароха новосарајевског и јереја Милана Бужанина пароха коњичког.Отац Младен је све присутне поздравио пригодном бесједом,а након свете Литургије и Литије отац Вихор пресјекао је славски колач уз учешће и присуством многобројног благовјерног народа из Челебића,Коњица,Јабланице, и околних села и насеља .У наставку је приређена трпеза љубави испред Цркве коју су припремили Бојан и Жељко Арнаутовић са својим породицама, а припадници Оружаних Снага БиХ су пружили несебичну подршку материјално техничким средствима и присуством војника из касарне у Билећи.

Црква Рођења Пресвете Богородице саграђена је 1860.г. залагањем и трудом домаћина Марка Манигоде из мјеста Добригошће, који је мученички пострадао од турских зулумћара, а у протеклом рату је била уништена и девастирана у потпуности, а обновњена је 2011.г.