ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА ХРАМА СВ.ЗАХАРИЈА И ЈЕЛИСАВЕТЕ У ЈАБЛАНИЦИ

У суботу 03.октобра 2015.г. , на празник Св.великомученика Јевстатија, на Градском гробљу у Јабланици освећени су темељи за Храм Св.пророка Захарије и праведне Јелисавете. Обред освећења служио је Игуман житомислићки архимандрит Данило уз саслужење пароха бјелопољског јереја Небојше Радића, пароха благајског јереја Бранимира Боровчанина, пароха купрешког јереја Марка Ђурића и пароха коњичко-јабланичког јереја Милана Бужанина. Овом догађају присуствовало је неколико десетина вјерника из Коњица и Јабланице , начелник општине Јабланица г.Салем Дедић, представници Општинског Вијећа из Јабланице, жупник јабланички дон Иван Зовко, главни имам МИЗ Јабланица Екрем Еф. Хоџић, као и други гости. Након освећења темеља домаћини су припремили трпезу љубави за све присутне.