Владика захумско-херцеговачки и приморски Григорије у Фочи

Владика захумско-херцеговачки и приморски и замјеник митрополита Николаја, Григорије у присуству бројних вјерника са свештенством и ђаконима служио је  свету архијерејску литургију поводом празника Покровa Пресвете Богородице, који се посебно празнује у Фочи.
Владика Григорије рекао је да светосавски храм чудесан и да од Фоче чини сасвим нешто друго и веће него што човјек може да помисли.
-Овај град је имао среће и благослова у послијератном периоду што је испуњен младим људима. Ту је наш Богословски факултет, наша Богословија, који дају свој допринос овом граду. Мислим да је за нашу РС јако важно да имамо што више малих градова у којима има живота, а један од таквих је сигурно Фоча и ја мислим да ће бити све љепша, а у наредном периоду потрудићемо се да завршимо овај храм, који је један од најљепших гдје сам ја икада био у животу-истакао је владика Григорије.