Изложба портрета и икона у Епархијском дому

У суботу, 5. децембра у просторијама нашег Епархијског дома уприличена је изложба академског сликара Богдана Радовића и његових колега Драгана Бухе и Милице Јовановић. У препуној сали могли су се видети портрети блаженопочившег патријарха Павла које је Богдан осликао као “ свјетлост свијету “ у којима се види тежња умјетника да представи личност патријарха као свјетлост у тами, тј. као светионик који нас спашава од бродолома и смрти, побеђујући све непоколебљивом вјером у Христа и пастирском љубављу за свој народ и цијели свијет. Изложбу су оплеменили додатно иконописи Милице и Драгана који су на тај начин направили везу између иконе и портрета, између доказаних светих и оних који ће то бити или већ јесу, а да их ми нисмо свјесни. Радосни због талената поменутог умјетника и његових колега позивамо вас да посјетите изложбу и увјерите се у љепоту умјетничког израза иконе и портрета. Изложба ће бити отворена до суботе 12. децембра 2015. године.