Рукоположење у Саборном храму у Билећи

У Недељу Праотаца и празник Материца, Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Саве у Билећи, служио је Епископ Захумско-херцеговачки и приморски г. Григорије, уз саслуживање протојереја-ставрофора Момчила Пејичића, Небојше Коловића, јереја Данила Бора, те ђакона Владимира Вукановића и Александра Грчића. На Светој Литургији ђакон Александар Грчић рукоположен је пароха треће билећке парохије. На ријечи Светога Јеванђеља бесједом вјерном народу обратио се владика Григорије. Послије Свете Литургије уприличено је послужење у Парохијском дому.

Бесједа Еп. Григорија