Прослава Светог Саве у Требињу

27. јануара 2016. године, на празник Светог Саве, првог Архиепископа српског, служена је Света Литургија у Саборном храму Св. Преображења Господњег у Требињу. Служио је протојереј-ставрофор Дражен Тупањанин уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма. Послије ријечи Светог Јеванђеља пригодном бесједом обратио се о. Дражен. На крају Свете Литургије дјеца из вртића су извела пригодан програм, након чега су подијељени пакетићи. У Културном центру преломљен је славски колач за све школе у Требињу. Домаћин ове године је школа Св. Василија Острошког из Горице. Послије ломљења колача настављен је програм који су приредили ученици школа у Требињу. У својој школи домаћини су приредили трпезу љубави.

ЦО Требиње