Прва недеља поста у Невесињу

Након великопосних богослужења прве седмице Великог поста, на Теодорову суботу и у Недељу Павославља велики број вјерника је присуствовао светим литургијама у невесињским храмовима.

На Теодорову суботу у Саборном храму Вазнесења Господњег у Невесињу свету литургију је служио протојереј – ставрофор Зоран Илић уз саслужење јереја Младена Чалије. У пригодној бесједи отац Зоран тумачивши одјељак из јеванђеља о исцјељењу сухоруког у суботу рекао је да наша дјела треба да произилазе из љубави према другима, нагласивши да нас јеванђеље, пост и живот у цркви томе учи.

У Недељу Православља свету литургију је служио протојереј – старофор Зоран Илић уз саслужење јереја Немање Лукете. У првој недељи поста у светим литургијама народ учествује у највећем броју. Свете литургије служене су и у сеоским храмовима у Кифином Селу, Залому, Луци, Придворцима, Биограду, Оџаку, Зовом Долу и Лукавцу. Болеснике који из здравствених разлога нису могли доћи у неки од храмова свештеници су причестили у домовима.