Пасха у манастиру Житомислић

Пасхални празници у Манастиру Житомислићу и ове године прослављени су веома свечано. На Велики четвртак ујутро служена је Света литургија, а исти дан увече јутрење Великог петка са читањима дванаест страдалних јеванђеља. На Велики петак ујутру служени су Царски часови, у 15. часова служба изношења плаштанице а увече Статије. На овим богослужењима на којој је присуствовао велики број народа овога краја. Пасхално бденије – Литургија Светог Василија великог на Велику суботу служена је у 15. Часова. Васкрсно славље почело је у поноћ јутрењем а настављено је Светом литургијом. Манастирска црква била је преиспуњена вјернима Житомислића, Мостара и околних мјеста. Како је то уобичајено богослужењу су присуствовали браћа Фрањевачког самостана из Мостара: Фра Ико Скоко, гвардијан и десет постуланата.