Света Литургија и парастос у насељу Брадина код Коњица

У сриједу 25. маја. 2016..г. у насељу Брадина код Коњица, поводом обиљежавања двадесетчетврте годишњице од страдања Срба, у обновљеном храму Вазнесења Господњег служена је Света Литургија као и парастос Србима страдалим у овом селу од 25. до 27. маја 1992 године. Свету Литургију, служио је протојереј-ставрофор Александар Топаловић, уз саслужење свештенства Епархије Захумско-Херцеговачке и приморске и Митрополије Дабробосанске. На светој Литургији присутни су били: изасланик члана Предсједништва БиХ из Републике Српске г.Миленко Ристић , изасланик Предсједника Републике Српске г.Миладин Драгичевић, изасланик Потпресдједника Федерације БиХ г.Срђан Сужњевић , послааник у Парламентарној Скупштини БиХ г. Александра Пандуревић, народни посланик у Народној Скупштини Републике Српске г. Зоран Пологош, представници Општине Коњиц, као и представници Борачке Организације Републике Српске и Савеза логораша Републике Српске, Републичке организације несталих и погинулих цивила Републике Српске, Републичког центра за истраживање рата ратних злочина и тражење несталих лица Републике Српске, Црвеног Крста Републике Српске, Удружења Коњичана у Републици Српској, Удружења Волонтери и Пријатељи Коњичке Регије, те велики број вјерног народа. Након Свете Литургије служен је парастос за пострадале житеље села Брадине , а након парастоса положени су вијенци на Споменик Брадинским жртвама рата, а затим је под покровитељством Предсједника Републике Српске г. Милорада Додика, уз несебичну помоћ војника Оружаних Снага БиХ из Касарне у Билећи припремљена трпеза љубави за све присутне. Поред предсједника Републике Српске обиљежавање ове годишњице помогли су и : Потпредсједник Федерације г.Милан Дуновић, Начелник Општине Источно Ново Сарајево, Удружење пољопривредника општине Коњиц, Ђорђић Драган, Глигоревић Никола,Куљанин Митар-Мићо,Мркајић Данило,Ваљевац Дуле,Варагић Цеци,Куљанин Миленко,Зеленовић Сретен.