Слава храма и освећење новог иконостаса у требињској Загори

Преосвећени Епископ ЗХиП Г. Григорије началствовао је Литургијским сабрањем у суботу 4.јуна у селу Загора у Требињским брдима. Храм Светих Царева Константина и Јелене је прославио своју славу заблиставши новим иконостасом, који је изграђен у манастиру Жича, љубављу и добротом господина Рада Петровића.

Црквени одбор је у знак своје захвалности око обнове и изградње овог храма у Загори уручио захвалнице браћи Раду и Луки Петровићу.

У дворишту загорске школе послужена је трпеза љубави уз коју се певало и играло.

Гледајући дечицу, која су се после Литургије играла на школској ливади, многи Загорани су се подсетили свога детињства када су у овом храму примили Свето Крштење и Причешће, а у овој школи и прва слова научили.

Бесједа Еп. Григорија