Књижевно вече Велибора Шиповца

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ ВЕЛИБОРА ШИПОВЦА
-представљање збирке пјесама „Задужбина“ и
монографије „Храм светог Георгија на Вјенчацу“-
учесници: свештеник Александар Илић, пјесник мр Рајко Танасијевић и пјесник Новица Телебак, пресједник требињског Градског одбора „Просвјете“.

Велибор Шиповац је аутор 11 самосталних наслова. До сада је објавио:

-монографије:

• „Херцеговина – обичаји и вјеровања“ (објављена у два издања),

• „Братство Шиповац – историја и генеалогија“,

• „Протојереј-ставрофор Ратко Шиповац“ и

• „Храм светог Георгија на Вјенчацу“;

-збирке пјесама:

• „Стихови моје младости“,

• „Твоје име“,

• „Сјај у оку анђела“,

• „Стихови срца“,

• „Задужбина“;

-романе:

• „На граници“ и

• „Седам крстова“.

Један је од аутора и приређивача књиге: „Да се не заборави – Невесињци и вијек од Великог рата“ (објављена у два издања).

Збирка поезије „Задужбина“ је скуп изабраних и нових пјесама, религиозног, патриотског и филозофског карактера. Ту су и поеме које на шаљив начин осликавају стварност.

За наслов збирке узета је света ријеч у српском језику „Задужбина“, јер ријеч, стих, пјесма или било које књижевно дјело је такође пишчева задужбина покољењима.

Други наслов, монографија „Храм светог Георгија на Вјенчацу“ кроз текст и слику укратко даје читаоцима и посјетиоцима храма основне информације о локалитету средњовјековног града Вјенчаца, као и изградњи Храма на истом, који је посвећен Светом Георгију.