Промоција збирке пјесама „Задужбина“ и монографије „Храм Светог Георгија на Вјенчацу“

У сриједу вече у библиотеци „Св. Јустин Ћелијски“ уприличено је књижевно вече посвећено младом пјеснику и прозном ствараоцу Велибору Шиповцу. Представљена је његова збирка пјесама „Задужбина“ и монографија „Храм Светог Георгија на Вјенчацу“. У пуној сали епархијске библиотеке изабрано друштво пјесника и љубитеља поезије имало је прилику чути један дио из стваралачког опуса овог младог али вриједног и надахнутог писца и поете. Будући на трагу успомене на свог покојног оца проте Ратка Шиповца, Велибор је окупљеној публици показао да му је ријеч коју изговара изузетно важна, и да је спреман у сваком тренутку да се жртвује за њу, али и да свједочи истину из дубине своје пјесничке душе, не бојећи се посљедица нечијег свиђања или не свиђања. На тај начин нам се открива његов дар и таленат искључиво њему својствен, не помућен улагивањем или жељом за допадањем, али самим тим уникатан и занимљив његовим читаоцима. Њему самом остаје борба са сопственим стваралачким духом која ће вјерујем бити побједоносна у сваком погледу у времену које нам предстоји.