Преображење Господње – Слава храма у Клепцима

Прослава храмовне славе у Клепцима започела је у четвртак 18. августа празничним вечерњим богослужењем на којем се окупио велики број мештана овог села и дијаспоре, који су након богослужења наставили дружење у селу. Свету Литургију на сам дан празника служио је игуман манастира Житомислић Данило, уз саслужење архимандрита Лазара, јерођакона Нектарија, протојереја – ставрофора Бориса Чоловића, јереја Милана Бужанина, јереја Бранимира Боровчанина и јереја Марка Гојачића. Након прочитаног Еванђеља игуман Данило истакао је основни смисао Преображења кроз који нам се Бог открива као истински Син Божији позивајући нас да и сами постанемо причасници таворске светлости. Након Литургије испред храма је пререзан славски колач и освећено грожђе.