120 година Саборног храма Св.Саве у Билећи

У Недељу 14. по Духовима, 25/12 септембра 2016. године Господње у Билећи је свечано прослављено 120 година постојања Саборног храма Светог Саве српског. Храм који је десетљећима био, а и даље остао срце духовног живота у овом херцеговачком граду, достојанствено и тихо, прославио је овај јубилеј. Вјерни билећки народ који се редовно окупља на богослужењима у овом светом храму, заједно са својим свештеницима припремио је и прославио овај за њих јако важан догађај. Тога дана на првом мјесту одслужена је Света Литургија, што је и најважнији дио ове прославе, како је то нагласио и сам старјешина Саборног храма протојереј-ставрофор Небојша Коловић, који се такође осврнуо у својој бесједи и на све оне који су градили овај свети храм и служили у њему. Њему су саслуживала преостала двојица билећких свештеника, јереј Данило Боро и јереј Александар Грчић. Након Св. Литургије изашло се у порту храма гдје је уприличено послужење за све присутне. Додатну радост су донијели својом игром и пјесмом, чланови куд- а „Зора Херцеговине„ и пјевачке етно групе „Василисе“, из Билеће.

Свакако је овај дан остао за једно прелијепо памћење и надамо се да ће наш храм и даље кроз вијекове стајати узвишено и спасоносно, за све оне који се у њему окупљају и у њега долазе.