Посјета Владике Григорија Стокхолму

У својој посјети Стокхолму од 2. до 7. новембра 2016.године, Преосвештени Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Господин Григорије посјетио је Православне у овом граду.

Сусревши се најприје са Његовим Преосвештенством Епископом Британско-скандинавским Господином Доситејем са којим је служио и свету архијерејску Литургију у храму Светога Саве у Стокхолму, Владика Григорије приликом свог боравка у овом Шведском граду посјетио и сиријске архијереје Шабу и Бењамина и том приликом са њима размјенио искуства живота цркве као и прилике у којима данас опстају наша два народа.

Суштински детаљ посјете Владике Григорија Стокхолму свакако је била донаторска вече за обнову храма Свете Тројице у Мостару. Организатори донаторске вечери као и Владикиног предавања под називом „Обнова живота у доњој Херцеговини и повратак избјеглог народа у Мостар и долину Неретве“ били су чланови удружења Херцеговаца „Свети Василије Острошки“ у Стокхолму.