Прослављен Свети Спиридон на Кременој

У маленом селу Кремена у парохији Метковачкој, на самој обали Јадранског мора, велика радост је била видјети мноштво народа који се окупио да прослави Светог Спиридона. Поред вјерника из наше парохије славље су увеличали гости из Сплита, Дубровника, Требиња, Чапљине… Свету Литургију служио је протојереј ставрофор Славко Зорица уз саслужење седморице свештеника из наше епархије. Након службе и ломљења славског колача у порти храма, присутнима су се обратили отац Славко и овогодишњи кум славе Чедомир Кнежић.

Славље се наставило у парохијском дому богатом трпезом љубави коју је припремио кум славе са својом породицом. Овогодишњем куму захваљујемо на труду и нека Господ награди његов допринос, а за наредну годину кумство је преузео Никола Кадијевић.