Хуманитарна акција „Доброта се налази у срцима људи“

Хуманитарна акција „Доброта се налази у срцима људи“ покренута је и реализована заједничком иницијативом и активностима Удружења мултипле склерозе регије „Источна Херцеговина“, Црвеног крста, Омладинске организације БОНА ФИДЕ и Црквене општине Невесиње. Хуманитарној акцији одазвали су се многни предузетници из Невесиња и Невесињци из дијаспоре. Прикупљена помоћ данас је подијељена за 60 најугроженијих породица и обољелих од милтипле склерозе у Невесињу.

У оквиру ове акције невесињски свештеници подијели су помоћ коју је наша епархија одобрила поводом Божићних празника. Наиме, Епархијски управни одбор на челу са нашим епископом упутио је новчану помоћ од 300 КМ у сваку парохију наше епархије која ће бити додијељена по једној породици у парохији. У оквиру данашње хуманитарне акције невесињски свештеници подијелили су и епархијску помоћ у четири породице у Невесињу за које су сматрали да им је таква помоћ најпотребнија.