Божић у Мостару

Божанственим литургијама у раним јутарњим часовима, дуж читавог подручја Мостара, прослављен је Празник Рођења Христовог. Недалеко од Саборног храма Епархије захумско-херцеговачке и приморске, у Старој мостарској цркви, Божићним евхаристијским сабрањем началтвовао је епископ Григорије, док су у Бијелом Пољу, Благају и Манастиру Житомислићу Свету литургију предводили мјесни пароси, уз саслужење вјерног народа и монаштва. Мноштво вјерних из Мостара и околних крајева славило Христово Рођење, пошло у сретање и узносило се пјевајући Господу!

Бесједе Еп. Григорија