Св. Арх. Литургија у храму Херцеговачка Грачаница

На празник Благовијести умировљени Епископ ЗХиП Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Херцеговачка Грачаница, којој је данашњи празник и храмовна слава. У цркви, препуној народа и дјеце, присутни су били и овогодишњи учесници манифестације „Дучићев дан“. Послије читања Светог јеванђеља Епископ се вјерном народу обратио надахнутом бесједом.

У току Литургије служен је и помен на гробу у цркви, нашем великом пјеснику Јовану Дучићу. По обиласку литије око храма, пререзан је славски колач. Свечаност је настављена на платоу промоцијом књига Матије Бећковића „Најскупља српска реч“, на којој су говорили проф. др Јован Делић и Драган Хамовић.

Вриједни домаћини су за све присутне, у Дому на Црквини, припремили славску трпезу.